E-Ticaret

E-ticaret satışlarında ve tercih edilmesinde son yıllarda inanılmaz artışlar meydana geldi. Ülkemize Amazon, Ebay ve Aliexpress gibi devlerin gelmesi ile birlikte bu değer ülkemizde daha da artmış durumdadır. Bu dev şirketlerin haricinde yerel olan firmalarda yer almaktadır. Ancak şu bir gerçek ki ülkemizde n11, Gittigidiyor, Trendyol, Hepsiburada, Çiçeksepeti ve şimdide Amazon var iken insanların başka site tercih etmesi ancak marka değerini artırmak ile mümkün olabilmektedir. Bunun yolu da dijital medyalarda görünmekten geçer. Dijital medyalarda olmayan, hayalet şirketler ve mağazalar yok olmaya mahkumdur.

E-ticaret baylan ajans

E-ticaret Mağazanızın Dijitalde Olmasının Önemi

İster pazaryerlerinde satış yapın ister kendi e-ticaret mağazanızda satış yapın. Her durumda da mağazanızı tanıtmak zorundasınız. Tabi ki dijital mağazayı afiş, broşür bastırarak tanıtmak çok daha maliyetli olacaktır. Bunun yerine geleneksel pazarlama yöntemlerinden uzaklaşıp yeni nesil dijital pazarlamaya geçiş yapılmalıdır. Yeni nesil dijital pazarlama sayesinde daha uygun fiyata daha çok kişiye ulaşabilir ve satışlarınızı artırabilirsiniz. Baylan Ajans e-ticaret satışlarınızı artırmak için kullandığı dijital pazarlama araçları şöyledir;
  • E-posta pazarlaması
  • Dijital pazarlama yönetimi
  • SEO çalışmaları
  • Sosyal medya yönetimi
  • Dijital PR çalışmaları
  • Uçtan uca pazarlama
  • Google adsense
Referanslarımız

E-Ticaret ile İlgili Detaylı Bilgi Almak İçin

Dijital Pazarlamanın E-ticaret için Avantajları

Öncelikle dijital bir mağazanızın mutlaka dijital bir pazarlaması yapılmalıdır. Unutmayın ki e-ticaret alanında rakiplerinizde mevcut ve onlarla mücadele halindesiniz. Müşterilerde bunun bilincinde ve öncelikle rakipler arasında bir kıyas yaparlar. Hangisinin marka bilinirliği ön planda ise tercihte o site olur. Sanılanın aksine fiyatı düşürmek talebi artırmayacaktır. Bazen bakarsınız fiyatı sizinkinden yüksek ancak müşterileri diğer mağazayı seçiyor. Peki neden?
Aslında buna verilecek tek cevap bulunmaktadır: Marka bilinirliği. İşte burada o markanın dijitalde neden var olduğunun göstergesidir. Geleneksel pazarlama araçlarında her şey çok pahalı ve pahalı olduğu içinde reklam yapmak, görünür olmak yeni firmalar veya marka olmayan firmalar için çok daha zordur. Ancak dijital pazarlama geleneksel pazarlamaya oranla daha az maliyete sahip olup daha çok müşteriye ulaşmanızı sağlayacaktır.
Satışlarınız artar, kazancınız artar, ürün çeşitliliğiniz artar ve en önemlisi de markanızın bilinirliği artar. Zaten marka bilinirliğinin artması, asıl önemli olan değerdir.
Baylan Ajans ise yedi yıllık üst düzey tecrübesi ve 60’dan fazla bitirdiği projesi ile tecrübelerini sizlere aktaramaya ve internetteki marka değerinizi artıracak uzman ekibiyle sizleri bilinen mağazalar arasında sıralamak için bekliyor.

Pazaryerleri ile Mağazalarınızın Rekabeti

Pazaryerleri, geleneksel pazarlama ve dijital pazarlamaya aşırı derecede önem vererek çok büyük miktarlarda paralar yatırmaktadır. Hal böyle olunca da piyasanın hâkimi konumuna gelmektedirler. İlk bakıldığında kendi e-ticaret mağazanızın bu devler karşısında pek şansı yok gibi algılansa da işini bilen tecrübeli bir dijital pazarlama ajansı satışlarınızı artırabilir. Çünkü pazaryerlerini tanıdığı kadar dijital pazarları da çok iyi tanımaktadırlar. İşte sizi dijital medyalarda varlığınızı gösterip satışlarınızı artıracak ajans; Baylan Ajans size yeterli olacaktır.