Sosyal Medya Ajansı

Teknoloji aldı başını gidiyor. Hızına yetişmek kimi zaman mümkün olmuyor. İşin içinde olanların bile kimi zaman yeni yeni olgular ile karşılaştığı alanların başında yazılım ve internet dünyası geliyor. İnternetin ve yazılım insanların yaşamına öylesine girmiş durumdadır ki bugün pazarlama dahil birçok alanda inanılmaz, daha önce hayal bile edilemeyen gelişmeler vardır. Bu noktada da bu işi yapan, gereksinim odaklı firmalar vardır. Baylan sosyal medya ajansı olarak, alanında uzman ekibimiz ve özellikle sağlık alanında firmalara özel geliştirdiğimiz stratejiler ile sektörün lokomotif firmalarından biri haline geldik.  Aşağıda belirttiğimiz alanlarda, çok kapsamlı bir hizmet yelpazesine sahibiz.

SEO Nedir? Neden Yapılması Gerekir?

Kavramları adım adım açıklamak gerekir ise sosyal medya ajanslarının en sıklıkla yaptığı çalışmaların başında SEO çalışması gelir. İngilizce üç sözcüğün bir araya gelmesinden oluşan bu kavram arama motoru optimizasyonudur. Yani herhangi bir web sitesinin arama motorlarında üst sıralarda çıkması için yapılan işlemdir. İç SEO ve dış SEO gibi kurumların beklentilerine göre onlara en uygun çözümler üretilmeye çalışılır. Başlı başına özel bir uzmanlık alanıdır. Her siteye özel olarak yapılır.

Buna benzer ama bundan tamamen farklı olan bir diğer olgu ise SEM olgusudur. Kısmen diğer kavrama benzemekle birlikte burada optimizasyon yerine arama motoru pazarlaması vardır. Burada farklı araçlar kullanılır. Bunların en başında ise Google Ads uygulaması vardır.
baylan sosyal medya ajansı

dijital pazarlama sosyal medya ajansı

Dijital Pazarlama Nedir? Neden Önemlidir?

Dijital pazarlama bugün gelinen teknolojinin en son noktalarından bir tanesidir. En basit ifade ediş biçimi ile ürün ve/veya hizmetlerin dijital ortamda kişilerin hiç yerinden kalkmadan pazarlama verilen isimdir. Bu olgunun içinde e-posta pazarlama da özel bir yer tutmaktadır. Bu konuyu biraz daha açmak gerekir ise elektronik posta aracılığı ile verilen hizmet ya da satışa sunulan ürünlerin ilgili hedef grubuna tanıtımının yapılmasıdır. Bu işleme bir tür Dijital PR adı da verilebilir.
Böylece ilgili firma katalog ile uğraşmak, kapı kapı dolaşmak yerine dakikalar için ürün ve/veya hizmetinin tanıtımını yapabilir. Dahası normal yollar ile ulaşabileceğinden çok daha fazla bir kitleye rahatlıkla ulaşabilir. Bu da eğer bu işlem doğru bir biçimde yapılır ise firmayı çok daha karlı bir hale getirecektir. Günümüzün globalleşen koşulları içinde uçtan uca pazarlama yani satış ve pazarlamanın da bir arada kullanılması ile çok daha etkin sonuçlar verir.
Burada yapılan pazarlamanın en önemli olgularından bir tanesi içerik pazarlama olgusudur. Yapılan içeriklerin pazarlanması olgusudur. Bunun işin en iyi bir biçimde yapılması için de çok iyi bir sosyal medya yönetimi yapılması gerekir. Hepsi başlı başına özel uzmanlık alanlarıdır.

Dijital Pazarlamayla İlgili Detaylı Bilgi Almak İçin

E-Ticaret Neden Önemlidir?

Gelelim e-ticaret olgusuna elektronik ortamda özel yazılımlar aracılığı ile ürünlerin satışıdır. Bunun için özel olarak kurulan web sitelerinin üzerinden doğrudan satış yapılır. Bu alanda alanının çok iyi örnekleri olan elektronik ticaret siteleri vardır. Günümüzde elektronik ticaret siteleri üzerinden çok değişik ürün satışları dünyanın her yerine yapılabilir durumdadır. Bu noktada işin en önemli püf noktası iyi bir video / fotoğrafçılık yapılmasıdır ki burada görüntü kalitesi son derece önemlidir.

e ticaret sosyal medya ajansı
web tasarım sosyal medya ajansı

İyi Bir Web Tasarımın Özellikleri

Web tasarım adından da anlaşılacağı üzere kullanılacak internet siteleri için özel olarak hazırlanan yazılımlardır. Hizmet türüne göre farklı türden siteler hazırlanır. Bu da diğer alanlar gibi başlı başına özel bir uzmanlık alanıdır.

İyi bir web tasarımı kolay anlaşılır, güvenli alt yapısı olan, resim kalitesi yüksek, hedef kitleye uygun olarak hazırlanan bir tasarım olmalıdır. Bunun yanı sıra SEO mimarisine de uygun olması gerekir.

Hizmet Alırken Bilinmesi Gerekenler

Baylan sosyal medya ajansı olarak,  bir Sosyal Medya Ajansından hizmet alırken dikkat edilmesi gereken en temel hususun kuruma özel çözümler üretebilmesi diyebiliriz. Alanında uzman profesyonellerin çalıştığı bir firma olmalıdır. İşini özenle yapmalıdır. Teknolojik gelişmeleri yakından takip etmelidir.

baylan sosyal medya ajansı görsel