Sosyal medyanın dijital pazarlamanın en önemli aracı olması birçok markanın ve firmanın bu alanda etkin hale gelmek istemesini sağlıyor. İşletmelerin günümüzde ki en büyük amaçlarından birisi de bu sosyal medya mecralarında etkin bir duruma gelerek daha geniş kitlelere hitap etmektir. Mevcuttaki müşteriler dışında olan ve potansiyel müşteri adayı konumunda olanlara ulaşmanın en kısa yolu hiç kuşkusuz sosyal medya ortamlarıdır.

İyi bir sosyal medya ajansı hizmeti alarak birçok farklı mecrada bulunabilir ve geniş bir müşteri kitlesine daha kolay şekilde erişme imkânı bulabilirsiniz. Bu süreçte sosyal medya platformlarına girmeden öne belli soruların yanıtını almak önemlidir. Hedeflediğiniz pazar, ulaşılmak istenilen müşteri kitlesi, sosyal medya pazarlaması ile ne amaçlanıyor? Bu soruların yanıtını verdikten sonra hangi alanda daha etkin olmak istediğinize daha rahat karar verebilirsiniz.

İnstagram

Firmanız moda, sağlık, turizm ya da güzellik gibi bir alanda faaliyet gösteriyor ise İnstagram son derece ideal bir sosyal medya platformudur. Daha çok B2C firmalarının tercih ettiği bu platformda güzel sanatlar ve organizasyon gibi alanlarda da geniş kitlelere ulaşmanız mümkündür. 33 milyon civarında bir kullanıcı sayısı bulunan İnstagram’ın büyük bir çoğunluğunu ise kadınlar kullanıyor. Bu platformun kullanıcı yaş aralığı ise 18 ve 35 arasında bir hayli yoğundur. Genç kesime hitap etmek isteyenler, görsel anlamda sunulabilecek ürünleriniz var ise sosyal medya pazarlama açısından son derece ideal bir platformdur.

Twitter

Twitter da son derece fazla tercih edilen sosyal medya ortamlarından biridir. İyi bir sosyal medya yönetimi sayesinde bu mecrada takipçi sayısı arttırılabilir ve satış hacminizi arttırabilirsiniz. B2C firmalarının kullandığı bu mecra haber, e ticaret, satış, sağlık, eğitim, spor gibi alanlarda son derece etkilidir. Çok fazla kullanıcı sayısı bulunuyor. Twitter müşteri ile etkileşim kurabilmede en ideal alanlardan birisidir.

Baylan Ajans Sosyal medya ajansı

Facebook

Markalar açısından verimli sosyal medya mecralarından birisi de Facebook’tur. Eski bir platform olması burada ki üye sayısının oldukça fazla olmasını sağlıyor. Çok fazla kullanıcısı bulunan bu alanda B2C firmalar ile B2B firmalar rahatlıkla faaliyet gösterebiliyor. Bu sosyal medya mecrasının büyük bir kısmını erkekler kullanıyor. Pazarlama, spor, sağlık, haber gibi alanlarda faaliyet gösteren bir firmaysanız bu platformu da etkin şekilde kullanabilirsiniz.

YouTube

Dünyanın en büyük ikinci arama motoru konumunda olan YouTube milyarlarca kişi tarafından kullanılıyor. Hedef kitleye ulaşabilmek için son derece yüksek çaplı bir platformdur. Türkiye’de ki insanların da yoğunluk olarak bu platformu kullanması markaların YouTube ile ilgili çalışmalar yapmasına imkân yaratıyor. Ürün ve hizmetler ile ilgili olan etkili reklam videolarınızı buradan paylaşabilirsiniz.

Linkedin

İş dünyasının yoğun olarak kullandığı bu platform mesleki ağların yoğunlukta olduğu bir mecradır. Burada bulunan kişilerin yaş aralığı genelde 25-45 arasındadır ve iş yaşamında son derece aktif olan kişiler tarafından rahatlıkla kullanılmaktadır.

İstanbul’da sosyal medya ajansı desteği alarak profesyonel şekilde bu sosyal medya mecralarında rahatlıkla yer edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir